Dziś praktycznie wszystkie samochody opuszczające taśmy montażowe, są wyposażone w fabryczne zabezpieczenie. Najczęściej w postaci immobilizera rozbrajanego (autoryzowanego) kluczykiem a właściwie zatopionym w nim transponderem. Nabywca takiego „zabezpieczonego” samochodu jest często pewien, że jego nowe auto jest świetnie chronione i nie potrzebuje niczego dodatkowego.

A jednak, fabryczne zabezpieczenie ma jedną wielką wadę… JEST FABRYCZNE

Posiada wadę wielkiej serii, w której każde auto danej marki czy modelu jest identycznie zabezpieczone i każdy złodziej specjalizujący się w danej marce wie jak sobie z nim poradzić. Jest przygotowany do konkretnego rodzaju zabezpieczenia, autoalarmu, immobilizera. Mógłbym wymienić kilka sposobów na unieszkodliwienie takiej blokady, ale nie jest to artykuł instruktażowy dla „młodych wilków”. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na fakt iż najprostsze, ale niestandardowe zabezpieczenie w postaci immobilizera czy autoalarmu będzie większą przeszkodą dla złodzieja niż wyrafinowane fabryczne ustrojstwo. Dziś możesz wybierać z szerokiej gamy produktów chroniących samochód.

Autoalarmy ewoluowały i teraz oferują współpracę z szyną CAN, powiadomienie na telefon komórkowy czy obsługę z fabrycznego pilota (zobacz tu).

Blokady elektryczne (immobilizery) autoryzowane bezobsługowo za pomocą radiowego identyfikatora, dobrze zainstalowane stanowią poważne utrudnienie w kradzieży samochodu i znacznie wydłużają jej czas (zobacz tu).

havranek

Możemy Ci pomóc w doborze zabezpieczenia samochodowego
22 663 47 58
info@sklephadron.pl
Krasińskiego 59, Warszawa