info

Czego się tu dowiesz

Na stronach dobryalarm.pl znajdziesz
rzetelne opisy markowych systemów
zabezpieczeń pojazdów.
Sprawdzisz jakie zabezpieczenie pasuje
do Twojego samochodu i wiele więcej

wiecej

Start

Zaloguj się :

Hasło :

Ruchu mikrofalowe

pasek

Czujniki mikrofalowe ruchu sprawdzają się wszędzie tam gdzie zastosowanie czujników ultradźwiękowych nie jest wystarczające. Czujnik mikrofalowy wytwarza pole mikrofalowe które nie jest tak mocno ograniczane przez wnętrze samochodu, jak ultradźwięki.

Dzięki temu czujnik mikrofalowy może chronić zarówno wnętrze auta jak i jego najbliższe otoczenie.

Taki detektor świetnie sprawdza się jako czujnik prealarmowy, czyli ostrzegający.

W takiej konfiguracji, jego ewentualne wzbudzenie nie wywołuje pełnego cyklu alarmowego a jedynie krótkie i nieuciążliwe ostrzeżenie syreną alarmową.

Czujnik mikrofalowy sprawdzi się znacznie lepiej w samochodzie z otwartym nadwoziem typu kabriolet niż czujniki ultradźwiękowe które to z całą pewnością bardzo często by się wzbudzały.

 

Na rynku polskim spotyka się głównie dwa rodzaje czujnika mikrofalowego:

1) jednostrefowy i 2) dwustrefowy

     1) Czujnik jednostrefowy wytwarza wokół siebie jedną strefę ochronną, której naruszenie powoduje wyzwolenie wyjścia (sygnał masy) i pobudzenie alarmu lub prealarmu

     2) Czujnik dwustrefowy, jak sugeruje nazwa wytwarza dwie strefy ochronne i w związku z tym posiada dwa wyjścia wyzwalające. W tym przypadku jedna strefa (wewnętrzna) w przypadku naruszenia wzbudza alarm, a druga strefa (zewnętrzna) w przypadku naruszenia wzbudza prealarm.

 

Czujniki Mikrofalowe są łatwe do zamontowania ponieważ składają się z jednego modułu który można zamontować centralnie w samochodzie, najczęściej w tunelu pod plastikiem dźwigni zmiany biegów, lub pod podsufitką. Nie ma konieczności rozkładania mikrofonów jak to ma miejsce w przypadku czujników ultradźwiękowych.

Niestety nie ma róży bez kolców, czujniki mikrofalowe dość ciężko się regulują i są bardzo „kapryśne”. Ich czułość i zasięg działania może się zmieniać w zależności od warunków atmosferycznych, lub otoczenia np. dużych metalowych bram lub innych pojazdów. Zapewne z tego to właśnie powodu czujniki mikrofalowe nie są tak popularne jak stabilniejsze czujniki ultradźwiękowe.

 

Napięcie zasilania czujników mikrofalowych dostosowane jest do samochodowych instalacji elektrycznych i wynosi 12V

Pobór prądu w dobrej jakości czujnikach nie powinien przekraczać 8mA (czuwanie)

Wyjście to standardowo impuls masy o obciążalności ok. 100mA

 

Aktualna oferta czujników mikrofalowych i nie tylko na

http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=21

 

Wybierz Alarm

pasek2

Marka :


Model :


Rocznik :

Współpraca

HADRONlokalizowaniegpsCarControl stopka

Kontakt Alarmy