info

Czego się tu dowiesz

Na stronach dobryalarm.pl znajdziesz
rzetelne opisy markowych systemów
zabezpieczeń pojazdów.
Sprawdzisz jakie zabezpieczenie pasuje
do Twojego samochodu i wiele więcej

wiecej

Start

Zaloguj się :

Hasło :

Ruchu ultradźwiękowe

pasek

Ultradźwiękowy czujnik ruchu, najczęściej składa się z małej centralki oraz dwóch mikrofonów ultradźwiękowych wyprowadzonych na długich przewodach.


W starszych rozwiązaniach spotyka się również czujniki kompaktowe, czyli cenralka wraz z mikrofonami w jednej obudowie.
Co do zasady działania to w obu wersjach jest ona taka sama, czyli jeden mikrofon nadaje a drugi odbiera sygnał ultradźwiękowy. Wychwycona różnica w częstotliwości odebranego sygnału jest detekowana i traktowana jako ruch w monitorowanej przestrzeni. Różnice w odbiorze częstotliwości znane są jako efekt dopplera, a ta prosta zasada sprawia że tego rodzaju czujnik jest niezwykle czuły, skuteczny i niezawodny.
Czujniki ultradźwiękowe są bardzo odporne na fałszywe alarmy i zakłócenia, co sprawia że są one bardzo chętnie stosowane przez profesjonalnych montażystów zabezpieczeń.
Rozstawne "oczka" mikrofonowe w obecnie oferowanych czujnikach, umożliwiają wygodne i estetyczne rozmieszczenie ich przy słupkach przedniej szyby. Są bardzo dyskretne i nie szpecą wnętrza pojazdu.
Napięcie zasilania czujników dostosowane jest do instalacji samochodowej i wynosi 12V.
Pobór prądu w dobrej jakości czujnikach ultradźwiękowych nie powinien przekraczać 10mA, jest to szczególnie ważne zimą gdy sprawność akumulatorów przy niskiej temperaturze jest szczególnie niska.
Wyjście, standardem jest że na wyjściu takich czujników dodatkowych pojawia się impuls masy do wyzwalania systemów alarmowych.

Aktualna oferta czujników ultradźwiękowych i nie tylko na

http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=21

 

Wybierz Alarm

pasek2

Marka :


Model :


Rocznik :

Współpraca

HADRONlokalizowaniegpsCarControl stopka

Kontakt Alarmy