info

Czego się tu dowiesz

Na stronach dobryalarm.pl znajdziesz
rzetelne opisy markowych systemów
zabezpieczeń pojazdów.
Sprawdzisz jakie zabezpieczenie pasuje
do Twojego samochodu i wiele więcej

wiecej

Start

Zaloguj się :

Hasło :

Wstrząsowe

pasek

Jeżeli chcesz wiedzieć kto przytarł Twoje auto na parkingu to wydaje się że czujnik wstrząsowy jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Oczywiście jeżeli dosłyszysz alarmującą syrenę i zdążysz zobaczyć sprawcę…..

Czujnik wstrząsowy jak sama nazwa wskazuje wykrywa wszelkiego rodzaju wstrząsy i uderzenia, dlatego zareaguje na „niezdarne” próby włamania. Każde puknięcie które może towarzyszyć wybiciu  szyby, próbie lewarowania i kradzieży kół, majdrowaniu przy zamkach powinno być wykryte przez ten czujnik zwany też udarowym. Często mylnie sądzi się że czujnik taki wykryje też bujanie autem, np. przez silny wiatr, co będzie powodować masę fałszywych alarmów. Otóż wykrywanie przechyłów i wszelkiego rodzaju bujania to specjalność czujników położenia a nie popularnych wstrząsuwek.

Czujniki wstrząsowe występują w wersji jedno i dwustrefowej

1)       Czujnik jednostrefowy posiada jedną regulację czułości i jedno wyjście wyzwalające alarm. W zależności od regulacji, lekkie lub mocne uderzenie spowoduje detekcję i podanie masy na wyjściu wyzwalającym.

2)       Czujnik dwustrefowy posiada jedną wspólną lub dwie osobne regulacje czułości i dwa wyjścia wyzwalające alarm. Idea działania jest taka, że lekkie uderzenie ma wyzwalać wyjście prealarmowe czyli ostrzegawcze, a mocniejsze uderzenie wyzwala wyjście alarmowe pobudzające pełny cykl alarmowy.

Czujnik udarowy jest dość prostą i niezawodną konstrukcją, tani w produkcji sprawia że jest często dokładany przez producentów do kompletów alarmowych.
(np.
alarmy EXUS http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=13&id=51 )

Jednak wielu instalatorów rezygnuje z jego montażu gdyż twierdzą że jest on przyczyną wielu fałszywych alarmów.

To poniekąd prawda, taki czujnik może wyzwolić się od ciężkiego przejeżdżającego obok pojazdu, głośnego wydechu, czy petardy rzuconej w sylwestrową noc. Przy regulacji takiego czujnika trzeba osiągnąć trudny kompromis, pomiędzy czułością na próby kradzieży, a odpornością na fałszywe alarmy.

Ja proponuję po prostu używać takiego czujnika jako czujnika prealarmowego, w takiej konfiguracji jego ewentualne pobudzenie nie będzie uciążliwe dla otoczenia.


Napięcie zasilania czujnika wstrząsowego dostosowane jest do samochodowych instalacji elektrycznych i wynosi 12V

Pobór prądu w dobrej jakości czujnikach nie powinien przekraczać 5mA (czuwanie)

Wyjście do standardowo impuls masy o obciążalności ok. 100mA

 

Aktualna oferta czujników wstrząsowych i nie tylko na:

http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=21

 

Wybierz Alarm

pasek2

Marka :


Model :


Rocznik :

Współpraca

HADRONlokalizowaniegpsCarControl stopka

Kontakt Alarmy