info

Czego się tu dowiesz

Na stronach dobryalarm.pl znajdziesz
rzetelne opisy markowych systemów
zabezpieczeń pojazdów.
Sprawdzisz jakie zabezpieczenie pasuje
do Twojego samochodu i wiele więcej

wiecej

Start

Zaloguj się :

Hasło :

Co jest Po Co - Alarm do Motoru

pasek

Sezon motocyklowy blisko i założę się że wielu fanów jednośladów postanowiło w ostatniej chwili zabezpieczyć swojego mechanicznego rumaka przed złodziejem.

 

Chodząc po forach i czytając ostatnie posty stwierdzam że się nie myliłem,

co więcej odniosłem wrażenie nie wielu nie bardzo wie Co Jest Po Co.

Po co alarm, po co blokada, po co homologacja……

 

Pomyślałem sobie że skrobnę tu parę sów i może troszkę rozjaśnię niektórym, na co zwrócić uwagę przy wyborze alarmu do motoru.

 

ALARM - jak sama nazwa wskazuje musi alarmować, czyli informować otoczenie o próbie kradzieży. Fajnie jest jak prócz otoczenia informuje również bezpośrednio właściciela i tu przyda się wszelkiego rodzaju powiadomienie. No chyba że zawsze jesteśmy blisko swojej maszyny. Alarm bez dobrych czujników jest „głuchy, ślepy” i mało przydatny więc zwróćcie uwagę jakie czujniki ma w zestawie i czy można podłączyć dodatkowe. To właśnie od czujników dodatkowych będzie w dużej mierze zależała skuteczność zabezpieczenia.
http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=21

Do motoru idealne wydają się czujniki położenia i wstrząsu, ale nie przesadzajcie z nadmierną czułością bo puszczenie bąka koło motoru może wyzwalać taki alarm.

Wiem że najtańsze alarmy (skuterowe) często nie umożliwiają podłączenia czujników dodatkowych, nie mówiąc już o wyłączniku krańcowym. Kufer czy otwierane siedzisko również należy zabezpieczyć.

A więc dobry alarm ma za zadanie wykrycie próby kradzieży, włamania (a nie przechodnia) i poinformowanie o tym otoczenia i ew. właściciela.

Często odstrasza mało doświadczonego złodzieja.

 

CZUJNIKI – detektory które wykrywają zależnie od rodzaju: ruch, wstrząs, przechył, zmianę ciśnienia, hałas. Rzecz jasna czujnik wykrywający zmianę ciśnienia do motocykla raczej się nie przyda i znajduje zastosowanie w samochodzie, ale czujnik przechyłu, wstrząsu czy mikrofalowy ruchu, powinny skutecznie wykrywać amatorów cudzej własności.

O ile zasady działania czujnika przechyłu i wstrząsu można się spodziewać po samej nazwie, o tyle chciałem wspomnieć nieco więcej o mikrofali. To czujnik który wytwarza pole mikrofalowe. Gdy tylko zostanie ono naruszone czujnik wzbudza się i może wyzwolić alarm.

Właśnie - alarm który przy ruchliwym chodniku może być uciążliwy, dlatego warto rozejrzeć się za alarmem z funkcją prealarmu inaczej ostrzegania i właśnie tam podłączyć mikrofalę.

Efektem będzie krótkie popiskiwanie syreny które może zniechęcić potencjalnego złodzieja.

 

IMMOBILISER - blokada elektryczna, będąca często integralną częścią alarmu. Ma za zadanie blokować, uniemożliwiać uruchomienie silnika. A że wszystko co człowiek wymyślił to inny człowiek obejdzie, ważne jest aby immobiliser wydłuuuużył czas uruchomienia. Złodziej nie może kraść dłuuugo. Musi to zrobić szybko więc też kalkuluje. Mając do wyboru motor nie zabezpieczony i zabezpieczony to wybierze ten pierwszy. Bardzo istotny jest sposób montażu, im blokada elektryczna bardziej ukryta i niedostępna tym lepiej.

 

LOKALIZATORY – coraz bardzie popularne, coraz mniejsze, coraz tańsze w utrzymaniu

Umożliwiają szybkie odnalezienie skradzionego pojazdu za pomocą lokalizacji GPS i transmisji danych GPRS. To dość obszerny temat a dziś można wybierać z wielu rozwiązań.

Polecam poczytać na www.lokalizowaniegps.pl

A pod kontem motocykla szczególnie polecam ten produkt: http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=40&id=3202

 

HOMOLOGACJA - Wszystko jest dobrze jak jest dobrze. A co jeśli ktoś rozbije się motorem robiąc sobie krzywdę i jeszcze komuś. Zacznie się szukanie przyczyny i lepiej niech ona nie padnie na nie posiadający homologacji alarm. Chyba rozumiecie sami że wtedy szuka się przyczyn i winnego. Atest zrobiony profesjonalnie czy przez wujka jest atestem, a ja jestem czysty. Homologacja TAK bo takie są przepisy i już po temacie. A że nie wszystkich przepisów się przestrzega to inna bajka.

 

PROPOZYCJE – kilka propozycji zabezpieczeń od najtańszych do skutera, po rozbudowane i zaawansowane technicznie znajdziesz tu: http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=13&pm=47

Szczególnie polecam nowość Proxima Hibernatus http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=13&pm=47&id=3267

P.S. wiem że można się potargować J

 

Mam nadzieję że tych kilka uwag pomoże komuś dobrać sobie porządne zabezpieczenie do swojego motoru.

 

havranek

 

Wybierz Alarm

pasek2

Marka :


Model :


Rocznik :

Współpraca

HADRONlokalizowaniegpsCarControl stopka

Kontakt Alarmy