info

Czego się tu dowiesz

Na stronach dobryalarm.pl znajdziesz
rzetelne opisy markowych systemów
zabezpieczeń pojazdów.
Sprawdzisz jakie zabezpieczenie pasuje
do Twojego samochodu i wiele więcej

wiecej

Start

Zaloguj się :

Hasło :

Syreny

pasek

Syreny
Syreny alarmowe to dość istotny element zabezpieczenia. To właśnie syrena ma za zadanie alarmować otoczenie i właściciela że system alarmowy jest pobudzony i być może dokonywana jest kradzież. Donośny, przeraźliwy dźwięk syreny powinien zniechęcić i spłoszyć potencjalnego złodzieja naszego mienia. Dobrze aby syrena była jak najgłośniejsza i była w stanie poinformować o alarmie jak największą część otoczenia.

Niestety dochodzi tu do pewnego konfliktu, gdyż owe otoczenie, społeczność i sąsiedzi nie będą zadowoleni z donośnego dźwięku np. o pierwszej nocy. Tym bardziej kiedy okaże się że alarm po prostu się wzbudził, nie ma żadnego złodzieja a właściciel wyjechał. Dlatego są pewne ograniczenia w mocy i donośności syren alarmowych które regulują specjalne przepisy UE, a syrena która ma homologację europejską powinna je spełniać.

Samochodowe syreny alarmowe dzielimy na dwie podstawowe grupy -

1) bez własnego zasilania i 2) z własnym zasilaniem.

1)      Syreny bez własnego zasilania są zasilane bezpośrednio z autoalarmu i alarmują wtedy gdy ten je wyzwoli. Pewnym mankamentem takich syren jest fakt iż jeśli odetnie się im kabelek zasilający po prostu milkną. Zaletą jest bardzo niska cena (od 15zł do 25zł ), prosta konstrukcja i bezawaryjność.

2)      Syreny z własnym zasilaniem posiadają wbudowany akumulator który podtrzymuje pracę (alarmowanie) syrenki nawet po odcięciu wszystkich przewodów.

Syrenka wszczyna alarmowanie nawet po odpięciu zasilania całego pojazdu od akumulatora i jedynie właściciel posiadający specjalny kluczyk do wbudowanej stacyjki może ją wyłączyć. Takie rozwiązanie sprawia że znacznie trudniej uciszyć syrenę, przez co system alarmowy jest bardziej skuteczny. Firmy ubezpieczeniowe często wymagają przy zawieraniu umowy na ubezpieczenie AC w zakresie kradzież zastosowania właśnie takich syren. Ceny syren z własnym zasilaniem wahają się między 30 a 60zł


W przypadku syren z własnym zasilaniem warto wspomnieć o modelach bezkluczykowych.

Specjalna konstrukcja, umożliwia odłączenie akumulatora bez mechanicznego wyłączenia syreny. Zaletą takiego rozwiązania, jest możliwość zamontowania syreny głębiej, gdzie dostęp do niej a tym samym uszkodzenie będzie znacznie utrudnione.


Można wyróżnić jeszcze podziały związane z rodzajem przetwornika, piezo lub dynamiczny.

Syrena z przetwornikiem piezo ma bardziej „świdrujący” wysoki ton alarmowania i pobiera mniej prądu. Często stosowana wewnątrz pojazdu daje naprawdę niezły ogłuszająco zniechęcający efekt. Syreny dynamiczne mają nieco niższą modulację od syren piezo więc dzięki temu są bardziej doniosłe, czyli słychać je z większej odległości. Idealnie sprawdzają się na zewnątrz.


Dostępne modele
http://www.sklep.hadron.pl/index.php?z=1&m=35

 Wybierz Alarm

pasek2

Marka :


Model :


Rocznik :

Współpraca

HADRONlokalizowaniegpsCarControl stopka

Kontakt Alarmy